WYCIECZKA DO BYTOWA

Dnia 15.04.2023 r. roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Muzeum Zachodniokaszubskiego oraz na basen „Nimfa” w Bytowie. Udział w niej wzięli uczniowie klas IV – VIII. Opiekunami wycieczki były panie Iwona Laska, Maria Solecka i Wiolleta Ulińska.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku krzyżackiego z przewodnikiem. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Zachodniokaszubskie. Obejrzeliśmy wystawę kaszubską: hafty, instrumenty muzyczne, rzeźby, malarstwo na płótnie i szkle, garncarstwo. Ponadto zobaczyliśmy wystawę historyczną. Ekspozycja znajdowała się w kilku komnatach. Jednym z pomieszczeń był refektarz. Były w nim: wielki krzyż, stół, ława, szafa, niewielka umywalka. Zwiedziliśmy również komnatę prokuratora, w której znajdował się miecz bytowskiego kata, zbroja średniowieczna i broń. W następnych komnatach znajdowały się kaplica i sala portretowa.

Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się autokarem do kompleksu basenowo- rekreacyjnego „Nimfa”. Było tam wiele atrakcji, np. trzy zjeżdżalnie, jacuzzi i rwąca rzeka. Czas na basenie minął nam bardzo szybko i radośnie.

Wycieczka była bardzo interesująca. W zamku dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, zaś kompleks „Nimfa” zapewnił nam wspaniałą rozrywkę.

opr. Wiolleta Ulińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google