OTWP – ELIMINACJE POWIATOWE

Dnia 18 kwietnia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do eliminacji przystąpiło 21 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych reprezentujących wszystkie gminy terenu powiatu kościerskiego. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kościerzynie we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Nagrody wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie st. bryg. Tomasz Klinkosz, Starosta Kościerski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie druhna Alicja Żurawska oraz Społeczny Doradca Prezydenta RP Pan Piotr Karczewski.

Wyniki powiatowego etapu OTWP:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

1. Mateusz Pokrzywiński – Gmina Karsin (SP Karsin)
  2. Marcin Konert – Miasto Kościerzyna
  3. Maja Etmańska – Gmina Kościerzyna

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. Antonina Datta – Gmina Karsin (SP Karsin)
  2. Florian Szykowski – Gmina Lipusz
  3. Amelia Grabska – Gmina Liniewo

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Martyna Zabrocka – Gmina Karsin (MDP Osowo)
  2. Szymon Daszkowski – Gmina Nowa Karczma
  3. Filip Dera – Gmina Stara Kiszewa

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy osiągniętych wyników. Szczególnie cieszymy się z wyników reprezentantów naszej gminy. Zdobyte wyniki są powodem do dumy, ale i wyzwaniem, gdyż zwycięzcy każdej z trzech kategorii wiekowych będą reprezentować powiat kościerski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 13 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Przodkowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych adeptów w dalszych etapach konkursu.

Krzysztof Datta