“JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

7 czerwca 2023 r. o godz. 10:00 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w szkole”. W tym dniu kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski bierze do rąk książkę i po prostu czyta – bez przymusu i każdy to, na co ma ochotę.

Akcja ma na celu stworzenie u dzieci pozytywnych skojarzeń z książką i zachęcenie tych, które do tej pory nie czytały. Również w naszej szkole w szkolnej bibliotece dzieci mogły w bardzo przyjaznej atmosferze spędzić chociaż kilka chwil ze swoją ulubioną książką. Niektórzy przynieśli swoje prywatne książki, inni korzystali ze szkolnego księgozbioru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że za rok przyjdzie do nas jeszcze więcej czytelników.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google