NARODOWE CZYTANIE 2023 – “NAD NIEMNEM”

Narodowe Czytanie 2023

Eliza Orzeszkowa: NAD  NIEMNEM

            W sobotę 9 września odbyła się w całym kraju XII edycja Narodowego Czytania. Jest to coroczna akcja polegająca na wspólnym czytaniu wybranego utworu literackiego. W tym roku było to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

            Nasza szkoła uczestniczyła w Narodowym Czytaniu już po raz czwarty. Korzystając z przepięknej pogody, część uczniów i nauczycieli spotkała się na boisku szkolnym, by wysłuchać „Legendy o Janie i Cecylii” – fragmentu powieści Orzeszkowej. Czytały uczennice – Kornelia Wojak, Antonina Datta, Lena Wieteska i Marika Michałowska; czytali też nauczyciele języka polskiego – Iwona Seweryn, Sylwia i Jerzy Głowaccy.

            Kilka tygodni temu otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP (para prezydencka sprawuje patronat nad akcją) okolicznościową pieczęć Narodowego Czytania 2023. Każdy, kto ma egzemplarz „Nad Niemnem”, może przynieść go do biblioteki i ozdobić go tą pieczęcią. Czekamy do piątku, 15 września.

            Za rok przeczytamy „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Do zobaczenia!

Nauczyciele języka polskiego

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google