KASZËBSKO WANÔGA

Nowy rok szkolny to dla uczniów uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego czas nowych przygód i podróży po kaszubskiej krainie. Tym razem na kaszubską przygodę udali się wraz z opiekunami uczniowie klas 3b, 4a i 4b.

Pięknego słonecznego dnia, 27 września wyposażeni w  dobre nastroje i ciekawość świata wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. W malowniczo umiejscowionym muzeum Panie Przewodniczki opowiedziały uczestnikom wiele interesujących historyjek związanych z pociągami – eksponatami muzealnymi, poznały typy, rodzaje  i symbole pociągów oraz ich  przeznaczenie dawniej i dziś.  Uczniowie zobaczyli też ruchome makiety, przedstawiające stację kolejową Kościerzyna oraz kolej magnetyczną. Obejrzeli także zabytkową halę parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi.  Pełną emocji i ekscytującą była możliwość przejażdżki drezyną.

Po wizycie w Muzeum grupa udała się do Centrum Kreatywnej Zabawy Fun Craft, aby zintegrować się i przyjemnie spędzić czas w gronie rówieśników.

Wizyta w Muzeum była bardzo pouczającą i ciekawą lekcją poza murami szkoły, a także świetną integracją międzyklasową.  Dzieci zmęczone, ale zadowolone i bogate w nową wiedzę wróciły do  swych domów.

Ewa Bal

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google