SUKCES W DEKANALNYCH ZAWODACH MINISTRANTÓW

28 października 2023r. w Brusach odbyły się dekanalne eliminacje XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej. Celem mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych. Mistrzostwa składają się z etapów: dekanalny, rejonowy, diecezjalny i finał krajowy. Zawody odbywają się w trzech grupach wieków: ministrant (rocznik 2012 – 2016), lektor młodszy (rocznik 2008 – 2011) i lektor starszy (rocznik 2003 – 2007). Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w czerwcu 2024 roku.

W etapie dekanalnym wzięło udział 9 drużyn z dekanatu bruskiego i borzyszkowskiego. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

• I miejsce (kategoria lektor młodszy)
  • III miejsce (kategoria lektor starszy)

Parafia Karsin nie wystawiła drużyny w kategorii ministrant. Osiągnięty wynik drużyny lektor młodszy dał nam awans do etapu rejonowego, który zostanie przeprowadzony do końca marca 2024 roku.

opr. Krzysztof Datta