DZIEŃ DYNI NA WESOŁO

27 października uczniowie z klas I – III świętowali Dzień Dyni. Już od kilku dni trwały przygotowania. Uczniowie mogli przynosić dynie do dekoracji swoich sal lekcyjnych. Podczas zajęć plastycznych, razem ze swoimi paniami wykonali przepiękne prace o tematyce dyniowej, dzięki temu sale zmieniły się w barwną przestrzeń do obchodów tego dnia. Uczniowie ubrali się w kolorze pomarańczowym, aby zaakcentować symbolikę koloru dyni. 😊 Każda klasa w tym dniu gościła na zajęciach panią Karolinę i panią Małgosię, które m.in. przybliżyły uczniom ciekawostki nt. dyni. Opowiedziały o zdrowych właściwościach jakie posiada to warzywo. Został omówiony cykl życia oraz zaprezentowana została jej budowa. Angażując uczniów, panie przygotowały specjalne zadania w parach bądź w grupach. Klasa III dodatkowo mogła pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi przygotowując wspólnie „dyniowe muffinki”. Zajęcia miały na celu zintegrować grupę, nauczyć pracować w zespole i bawić się zgodnie.

Nie zapominając o naszych starszych uczniach z klas IV-VIII został przygotowany dla nich konkurs – uczniowie mogli rozwiązać krzyżówkę nt. dyni. Podpowiedzi do rozwiązania krzyżówki można było odszukać na korytarzu, na pierwszym piętrze. Następnie wypełnioną krzyżówkę należało wrzucić do „dyniowego pudełka”, po czym 3 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, w którym zwycięzcami okazały się następujące osoby: Hubert Wargocki z klasy IV b oraz Magdalena Myszka i Anna Lipetska z klasy VI b. Należy również dodać, że klimat tego dnia można było poczuć w dekoracji. Uczniowie z klas IV mieli możliwość przyniesienia dyń dekoracyjnych, aby upiększyć wystrój korytarza na pierwszym piętrze. Tam również, oprócz wystawy dyń, które były wyeksponowane w ramach prac konkursowych, znajdowała się humorystyczna fotobudka.

Małgorzata Pokrzywińska, Karolina Lipska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google