SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I – III SP

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I-III

W piątek 08.03.2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.

Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas I-III:

Klasa Ia
Adrianna Bejer, Alicja Pastwa, Nikodem Januszewski, Urszula Karcz

Klasa Ib
Michalina Libera, Szymon Kobierowski, Iga Ossowska, Maksymilian Sprawka, Jakub Wejer

Klasa IIa
Mateusz Janikowski, Michalina Dobek, Marcelina Narloch, Myrosława Zaitseva

Klasa IIIb
Zofia Duraj, Stanisław Rogacki, Apolonia Studzińska

Uczniowie recytowali wiersze z literatury dziecięcej znanych polskich autorów m. in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Agnieszki Frączek, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Jacka Cudnego oraz Jarka Żuchowskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu znakomicie zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności recytatorskie.

Komisja konkursowa w składzie: Sylwia Głowacka, Karolina Lipska oraz Jerzy Głowacki przyznała:

I miejsceMarcelinie Narloch z kl. IIa
II miejsce – Szymonowi Kobierowskiemu z kl. Ib
III miejsce – Zofii Duraj z kl. IIIb

Adrianna Bejer z kl. Ia
Alicja Pastwa z kl. Ia
Stanisław Rogacki z kl. IIIb

Zwycięzcy oraz wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Wielkie brawa i gratulacje dla najmłodszych uczestników Konkursu Recytatorskiego!

Barbara Pobłocka