WYCIECZKA CZĘSTOCHOWA – ENERGYLANDIA – KRAKÓW – ZAKOPANE

W dniach 02-05.06.2024 obyła się wycieczka szkolna: Częstochowa – Energylandia – Zakopane 02-05.06.2024.

W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas V – VIII. Opiekunami grupy byli Pan Aleksander Łosiński, Pani Wioletta Ulińska, Pani Iwona Laska. Grupa podróżowała pod opieką przewodnika Piotra Gierszewskiego.

Wycieczka odbyła się według planu:

Niedziela 02.06. 2024 wyjazd z Karsina o godz. 23.00

Poniedziałek 03.06.2024:

  • Przyjazd na odsłonięcie Cudownego Obrazu M.B. Częstochowskiej i uczestnictwo w porannej Mszy Św.
  • Wyjazd do Zatoru, największego parku rozrywki w Polsce ENERGYLANDIA . Pobyt około 9 godzin.
  • Przyjazd do Majerczykówki Dworek U Szostaków w gminie Poronin. Obiadokolacja i nocleg.

Wtorek 04.06.2024:

  • Śniadanie. 
  • Wycieczka z przewodnikiem górskim prowadząca z Toporowej Cyrhli (ok. 1000 m n.p.m.) do Murowanicy (ok. 935 m n.p.m.) poprzez Polanę Kopieniec na szczyty Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m.) Przyjazd do Zakopanego, czas wolny.
  • Przyjazd do Szostaków na obiadokolację i nocleg.

Środa 05.06.2024:

  • Śniadanie.
  • Wyjazd do Krakowa. Godz. 9.30 Zwiedzanie z przewodnikiem: Katedry na Wawelu, Dzwonu Zygmunta, krypt podziemnych. Przejście na Rynek Krakowski.
  • Posiłek w drodze powrotnej we własnym zakresie.
  • Powrót do domu.

Dotarliśmy wczesnym rankiem na Jasną Górę na odsłonięcie Cudownego Obrazu. Uczniowie mieli Możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej oraz czas wolny na zakup pamiątek. Chyba każdemu Polakowi znana jest charakterystyczna sylwetka Sanktuarium Jasnogórskiego. Wycieczka na Jasną Górę przybliżyła nam niezwykłą wartość tego miejsca, zarówno religijnym jaki i historycznym.

Celem naszego wyjazdu było poszukiwanie ciekawej formy spędzania wolnego czasu, a pobyt w parku rozrywki zapewnił aktywny wypoczynek i relaks wszystkim uczestnikom, którzy postanowili wypróbować atrakcje parku. Największym zainteresowaniem naszej młodzieży cieszyła się strefa atrakcji ekstremalnych. Uczniowie mogli m.in. przejechać się Viking Rollercoasterem, usiąść na Tsunami Dropie czyli Wieży Zrzutu. Mnóstwo emocji udzielało się podczas szaleństw na Apocalipto czyli ogromna ława, która kręci się wokół własnej osi, Aztec Swing, Space Booster czy Space Gun. Można było podziwiać wspaniałe występy aktorów w Amfiteatrze Colosseo, Egypt Teatrze czy Pyramid Illusion, gdzie obejrzeliśmy barwne pokazy układów tanecznych czy pokaz magii. Kino 7D było również ciekawym przeżyciem. Można było się posilić w licznych punktach gastronomicznych na terenie parku.
Uśmiech na twarzach uczestników, mnóstwo przeżyć i emocji, wspaniała zabawa i ogromna dawka adrenaliny to pełen obraz naszej wycieczki.

Niestety pogoda znacznie pokrzyżowała nam plany w zwiedzaniu Zakopanego. Mimo to Pani przewodnik udało się zaciekawić nasza młodzież opowieściami o Zakopanym, który w większości byliśmy zmuszeni zwiedzać z autokaru.

Ostatniego dnia wczesnym rankiem udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa również popod okiem Pani przewodnik. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz  wybranymi zabytkami Krakowa.
Kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego, a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych. Bije około 30 razy w ciągu roku. Groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze to następny punkt zwiedzania. Obejrzeliśmy również Groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze.

Trzy dni wycieczki upłynęły szybko i radośnie. Pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych polecamy wszystkim wycieczki, które jak ta bawią i uczą.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy.

Iwona Laska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google