WYNIKI KONKURSU „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI. MOJE FINANSE, MOJA PRZYSZŁOŚĆ”

Kościerska Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku zorganizowała dla uczniów klas 0 – VIII szkół podstawowych oraz przedszkoli z powiatu kościerskiego  VI edycję konkursu pt. „Zakładka  do książki.  Moje finanse, moja przyszłość”.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatowego w Kościerzynie oraz Banku Spółdzielczego w Kościerzynie.

Celem konkursu było promowanie wiedzy finansowej oraz zachęcenie młodych ludzi do refleksji nad odpowiedzialnym zarządzaniem pieniędzmi i planowaniem przyszłości, a także rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci    i młodzieży, kształtowanie poczucia estetyki i doskonalenie sprawności manualnych, pogłębienie świadomości poszanowania książek.

Wielu uczniów naszej szkoły przygotowało piękne zakładki. Kilkoro z nich zajęło czołowe miejsca w tym konkursie. Oto lista nagrodzonych:

Kategoria: klasy 0-3

• I miejsce – Antonina Sokołowska kl. II b
  • II miejsce – Alicja Pastwa kl. I a
  • III miejsce – Szymon Kobierowski kl. I b

Wyróżnienia:

• Łukasz Pokrzywiński kl. 0
  • Aleksandra Mankiewicz kl. 0

Kategoria: klasy 4-5

Wyróżnienie:

• Kamil Miller kl. IV a

Kategoria: klasy 6-8

• III miejsce – Marika Michałowska kl. VIII b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody wręczymy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Barbara Pobłocka – szkolna opiekunka SKO

Sylwia Głowacka i Lucyna Latuszewska – bibliotekarki