UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca 2024 r. w sali Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

Pani Dyrektor Elżbieta Brzeska przywitała zebranych gości: księdza Tadeusza Wandtkę, panią Annę Sumionkę – przewodniczącą Rady Rodziców, uczniów, rodziców i nauczycieli. Na spotkanie przybyła także przedstawicielka firmy Sylva pani Vanessa Trafas.

Na początku pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, zwracając uwagę na aktywność uczniów w różnych obszarach życia szkoły. Potem nadszedł czas na wyróżnienie najlepszych uczniów.

Najlepszą tegoroczną absolwentką została Marika Michałowska, która oprócz wspaniałych wyników w nauce ma na swoim koncie sukcesy w konkursach, m.in.:

1. I miejsce w województwie i tytuł finalistki oraz I miejsce w kraju i tytuł laureatki w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Mała i Wielka Ojczyzna”.
  2. Tytuł finalistki w kategorii klas VII-VIII w XV Konkursie Biblijnym Diecezji Pelplińskiej pt. „Wyjście Izraelitów z Egiptu”. W konkursach o tematyce religijnej zdobywała tytuły finalistki też wcześniej.

Marika otrzymała NAGRODĘ WÓJTA GMINY KARSIN dla NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA oraz stypendium za wysokie wyniki w nauce.

Pani Dyrektor pogratulowała Rodzicom Mariki sukcesów i złożyła wyrazy uznania za wzorowe wychowanie córki.

Następnie przystąpiono do wręczania stypendiów i nagród książkowych za osiągnięcia w nauce i sporcie.

26 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen od 5,5 do 6,0 otrzymało stypendium Wójta Gminy Karsin za wysokie wyniki w nauce.

Przyznano też 10 stypendiów za osiągnięcia sportowe, w tym dla Leny Wieteski.

• Lena Wieteska to MISTRZYNI EUROPY w kategorii solo fitness show do lat 13 w Wiedniu.
  • Jednocześnie Lena została wybrana jedną z 10 najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw Europy w Wiedniu.
  • Lena zajęła też II miejsce w MISTRZOSTWACH POLSKI w Gdańsku w kategorii solo fitness show 13 lat i II miejsce w kategorii duet w debiutach w fitness sportowym w kategorii fitness show 12-14 lat.

Inne sukcesy naszych uczniów:

• Aleksandra Burchat – kl. VI b
    I miejsce w województwie i tytuł finalistki oraz wyróżnienie w etapie ogólnopolskim konkursu na drzewo genealogiczne pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Mała i Wielka Ojczyzna”.

• Julia Bławat – kl. IV a
    Tytuł Laureatki w ogólnopolskim konkursie literackim „Popisz się talentem”. Opowiadanie przez nią napisane zachwyciło komisję konkursową i zostanie wydrukowane w książce, gdzie znajdą się opowiadania wszystkich laureatów konkursu. Publikacja ukaże się jesienią.
  • Mateusz Pokrzywiński – kl. V a
    Tytuł finalisty w kategorii klas IV-VI w XV Konkursie Biblijnym Diecezji Pelplińskiej „Wyjście Izraelitów z Egiptu”.
    Tytuł finalisty w kategorii klas IV-VI w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „KSIĘGA WYJŚCIA”;
    I miejsce w konkursie „Złota Gitara” w kategorii do lat 14, zorganizowanym przez GCK w Czersku.
  • Kornelia Wojak – kl. VI a
    Tytuł finalisty w kategorii klas IV-VI w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „KSIĘGA WYJŚCIA”.
  • Joanna Krause – kl. VII b
    Tytuł finalisty w kategorii klas VII-VIII w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „KSIĘGA WYJŚCIA”.
  • Zuzanna Zemke – kl. VIII b
    Tytuł finalistki w kategorii klas VII-VIII w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda „KSIĘGA WYJŚCIA”.
  • Marcelina Narloch – kl. II a
    I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej w kategorii klas I-III w Kościerzynie.
    I miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Magia dziecięcej poezji” w kategorii klas II w Czersku.

• Nikodem Lizakowski – kl. II b
    Wyróżnienie w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2024.
  • Kamil Miller – kl. IV b
    Nagroda Wójta Gminy Kobylnica w XXI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Wielkanoc na Pomorzu”.

Pozostałe sukcesy sportowe:

• III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
  • III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt.
  • Sukcesy w Powiatowych Zawodach LA w Lipuszu:
    Szymon Narloch – II miejsce w biegu na 100 m;
    Roman Lepeshchuk – I miejsce w biegu na 600 m;
    Kacper Zaborowski – I miejsce w biegu na 1000 m;
  • Sztafeta 4x100m w składzie: Narloch Szymon Narloch Dawid, Zaborowski Kacper, Lepeshchuk Roman wywalczyła II miejsce.

Uczniowie, którzy osiągnęli średnią od 5,0 do 5,49 uzyskali nagrody pieniężne, które ufundowała firma Sylva w Wiela.

Nagrodzono też uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole w minionym roku. Należą do nich:

• Martyna Łukowicz z IV a,
  • Kamila Lorek z IV b,
  • Natalia Łangowska z VI a,
  • Nikodem Węsierski z VI b.

Na koniec w imieniu Absolwentów głos zabrali Zuzanna Zemke i Kacper Zaborowski, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud oraz życzliwość, a także wskazywanie właściwych dróg. Do podziękowań dołączyła się też Marika Michałowska.

Z kolei wychowawczyni klasy ósmej pani Iwona Laska podziękowała za kilka wspólnych lat w szkole i życzyła Absolwentom pomyślności w dalszym życiu.

Wreszcie nadszedł czas wręczenia świadectw ukończenia szkoły!

Po wspólnej uroczystości pozostali wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami. Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne. Był to czas indywidualnych podziękowań i życzeń.

Miłych i bezpiecznych wakacji!
Grzegorz Bławat