PANI DYREKTOR ELŻBIETA BRZESKA ODESZŁA NA EMERYTURĘ

Z końcem sierpnia 2024 r. p. Dyrektor Elżbieta Brzeska przeszła na emeryturę. Swoją zawodową karierę rozpoczęła w naszej szkole w 1981 r. jako nauczycielka „w ognisku przedszkolnym w Zbiorczej Szkole Gminnej w Karsinie”.

Po ukończeniu studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego została nauczycielką historii.

Od 1992 r. pełniła funkcję wicedyrektora szkoły podstawowej, a od 2004 r. dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie (gimnazjum i szkoła podstawowa), po zmianach organizacyjnych w 2018 r. Szkoły Podstawowej im. Wincentego Rogali w Karsinie.

Pani Elżbieta jest wspaniałym pedagogiem lubianym przez dzieci. Nauczanie historii i zdobywanie wiedzy o dziejach to Jej pasja. Organizowała liczne konkursy o tej tematyce, także te najcenniejsze historycznie, w których uczniowie opisywali dzieje, zwyczaje, znane osoby z naszej okolicy. Uczniowie p. Elżbiety byli finalistami i laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii, co skutkowało zwolnieniami z egzaminów oraz otwierało drzwi szkół średnich. Ostatnie sukcesy to I miejsce uczennicy szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Genealogicznym „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Pani Elżbieta jest też opiekunem – kustoszem Regionalnej Izby Pamiątek. Dzięki Jej pracy Izba jest chlubą naszej szkoły.

Druga (nie wiadomo, która ważniejsza) część Jej pracy to zarządzanie szkołą, czyli „dyrektorowanie”. Pełniąc tę funkcję przez kilkadziesiąt lat, Pani Dyrektor wykazała się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami w tej dziedzinie. Sprawnie rozwiązywała wszelkie trudności i problemy zarówno uczniów, jak i rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

W szkole wiele się działo. Liczne konkursy, wycieczki, programy, projekty edukacyjne realizowane przez nauczycieli, a nadzorowane przez Panią Dyrektor urozmaicały szkolną rzeczywistość. Sprzyjało to rozwijaniu aktywności, samodzielności i wrażliwości uczniów, którzy osiągali wysokie wyniki w nauce i na egzaminach.

Zarówno szkoła, jak i cała społeczność karsińska bardzo wiele zawdzięcza pracy Pani Dyrektor.

Za wszystko DZIĘKUJEMY!

Aleksander Łosinski