SPOTKANIE Z PANEM MARKIEM SZALONYM WÓZKIEWICZEM

16 września odbyło się spotkanie dla klas IV-VIII z panem Markiem Sołtysem – prezesem fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Pan Marek przedstawił swój autorski program dotyczący edukacji włączającej, dzięki któremu zaznajomił uczniów z aspektem niepełnosprawności. Nasz gość nie tylko opowiadał o osobach z różną niepełnosprawnością, ale też pokazywał bariery, z którymi te osoby mierzą się na co dzień. Uczniowie mieli okazję te bariery doświadczać i pokonywać w asyście pana Sebastiana i pana Mikołaja, którzy razem z panem Markiem zaprzyjaźniają młodych ludzi w temacie niepełnosprawności. Dla naszych uczniów była to niecodzienna lekcja, którą przyjęli z podziwem i szacunkiem.

Pan Marek polecał też obejrzenie filmu “Edukacja włączająca TPSW” z serwisu Youtube. My też go polecamy!

Dziękujemy bardzo za przeprowadzenie tak rzeczowych i konkretnych warsztatów.

Karolina Lipska