DZIEŃ KROPKI W BIBLIOTECE

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli Kropka. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braillea. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

W naszej bibliotece szkolnej obchodziliśmy ten dzień 16 września. Dzieci miały do wykonania 8 zadań, m.in.: połącz kropki, odczytaj hasło z kropek, namaluj wspólny obraz, znajdź kropkę i wypożycz książkę, wypełnij kropkami strączków literkę, napisz na kropce swoją zaletę, namaluj sobie piegi itp. Każde zadanie pozwoliło wyzwolić w uczniach ich kreatywność, zdobyć się na odwagę, uwierzyć w siebie i dostrzec w sobie pozytywne cechy oraz ukryte talenty.

Bibliotekarka – Jarosława Brzezinska