OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole obchodziliśmy go 30 września. Uczniowie starszych klas, czytali młodszym kolegom z klas 1-3. Uczennice z klasy 7b i uczniowie z klasy 8b wcielili się w postaci z bajek i przeczytali z podziałem na role “Czerwonego Kapturka”.

Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam niekończącą się wiedzę, jednocześnie utrzymując aktywność umysłu.

Dlaczego głośne czytanie jest ważne…? Czytanie książek, pomaga nam się uczyć i rozumieć oraz czyni nas mądrzejszymi, nie wspominając o rozwijanej przez nas wiedzy, słownictwie i umiejętnościach myślenia. Głośne czytanie dziecku buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, ale nie tylko – o czym mówił psycholog dziecięcy Jarosław Żyliński.

Czytajmy zatem swoim dzieciom…

Jarosława Brzezinska – bibliotekarka