UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I PASOWANIE UCZNIÓW

2 września 2024 r. w sali Domu Kultury w Karsinie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025, w której wzięli udział uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. proboszcz Tadeusz Wandtka.

Uroczystość poprowadzili nowo mianowani dyrektorzy: pan Aleksander Łosiński oraz pani Lucyna Latuszewska. Dotychczasowa pani Dyrektor Elżbieta Brzeska oraz pani Maria Bielawa z końcem sierpnia przeszły na emeryturę.

W swoim expose pan Dyrektor zachęcał uczniów, aby podejmowali nadchodzące wyzwania z odwagą i ciekawością, by nie bali się popełniać błędów, bo to właśnie one są często najlepszymi nauczycielami. Prosił, by czas poświęcać nie tylko na zdobywanie wiedzy, ale również na budowanie relacji, rozwijanie swoich pasji i talentów. Stwierdził, że szkoła to miejsce, w którym uczniowie mogą być sobą i rozwijać się w każdej sferze swojego życia.

W tym roku szkolnym pracę w naszej szkole rozpoczynają panie nauczycielki:

• p. Agata Drążek – nauczanie wczesnoszkolne,
  • p. Jarosława Brzezinska – biblioteka,
  • p. Paulina Januszewska – psycholog.

W dalszej części spotkania pani Wicedyrektor Lucyna Latuszewska przedstawiła organizację szkoły: przydział sal lekcyjnych oraz wychowawstw, informacje o dożywianiu i ubezpieczeniu uczniów.

Do klas pierwszych uczęszczać będzie 34 dzieci. Wychowawczynie to pani Agata Drążek (1a) oraz pani Małgorzata Pokrzywińska (1b)

Po zakończeniu części ogólnej, już w gronie rodziców pierwszoklasistów, nastąpiło uroczyste Pasowanie na Ucznia naszej szkoły, którego dokonał pan Dyrektor. Uroczystość poprowadziły dziewczyny z klasy 7b (Antonina, Lena i Iga), a uczniowie z klasy szóstej (Lena i Antek) zaśpiewali piękną piosenkę.

Na koniec nasi nowi uczniowie otrzymali słodkie prezenty oraz dumnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Grzegorz Bławat